Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts

Magic School
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Магическа пръчка

Go down 
+19
Хелман
Harry_ Potter ~ fan
James Potter
marinchety66646
tropic fruit
alice_cullen
cweэt фrytчЭ
Лиз Гонт
Скарлет Грифиндор
pepsss
Фред Уизли
Бeлlа Swaн
Джон Джеимс Джонсън
harrypotter9797
Lime
Синята Перличка
Майли
Arodoet
Helena
23 posters
АвторСъобщение
Helena
Cookie
Helena


Брой мнения : 145
Join date : 11.08.2008

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПет Фев 13, 2009 9:13 pm

Просто си изберете каквда е вашата пръчка.


А. Колко сантиметра искате да е вашата пръчка?
1. 17, 7
2. 21
3. 22, 5
4. 23, 5
5. 25, 5
6. 27, 5
7. 30, 5
8. 34
9. 40

Б. Изберете подвижност на вашата пръчка!
1. неогъваема
2. много еластична
3. еластична
4. пластична
5. извита
6. гъвкава

В. От какво желаете да е направена вашата пръчка?
1. палисандрово дърво
2. ясен
3. габрово дърво
4. джел
5. върба
6. махагон
7. тис
8. дъб
9. абанос
10. явор
11. бук

Г. С каква сърцевина искате да е вашата пръчка?
1. косъм от вийла
2. косъм от еднорог
3. перо от феникс
4. сърцеструна от дракон...
Върнете се в началото Go down
http://magicschool.1talk.net
Arodoet
Перфект.
Перфект.
Arodoet


Брой мнения : 22
Join date : 13.02.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСъб Фев 14, 2009 12:12 am

Беше късния следобед на един топъл, слънчев, летен ден в средата на юли. По улица "Диагон али" се разхождаше едно малко тъмнокосо момиченце. То държеше голяма купчина дебели книги, клетка в която имаше едно малко черно котенце, което се оглеждаше наоколо с ококорени зелени очички и цял куп други матеряли, които щяха да са необходими на първокурсничката през новата учебна година. До стройното момиченце вървеше висока, красива жена, която държеше друга клетка с малка ночоизлюпена полярна сова в нея, както и няколко различни магьоснически облекла. Момиченцето, което беше част от новоприетите ученици в училището за "Вълшебство и забава Хогуортс" се казваше Ародоет, а жената до него беше майка му. То за първи път идваше на тази улица, макар да беше чувало за нея от по-големия си брат. Всичко му изглеждаше много странно и интересно. Сега обаче им предстоеше най-важната част от покупките - избирането на магическа пръчка за Ародоет. Слънцето ги огряваше с топлите си лъчи, когато те спряха пред последния магазин, който щяха да посетят за днес. Майката отвори широко старата врата, която изскърца силно и подкани момиченцето да влезе. То го направи с бавни и плахи стъпки. Намираха се в едно тесновато помещение, а около тях беше затрупано навсякъде с кутии. Още от вратата ги посрещна един миловиден старец, който усмихнато и любезно ги поздрави. Той подкани момичето да застане в средата на стаята и започна да измерва с един метър едва ли не всяка част на тялото му, както правеше с всички идващи при него. То гледаше учудено, а майка му весело разговаряше с продавача, който познаваше от преди. Когато той бе взел всички необходими му мерки, остави метъра на плота и започна да ровичка оживено из кутиите. Изведнъж се спря на една и я отвори. От там измъкна дълга гладка магическа пръчка. Подаде я на момичето и каза:
- Хайде пробвай я.
Но когато видя, че то го гледа неразбиращо майка му нежно каза:
- Просто я размахай миличка.
Ародоет го направи с плахи движения, но нямаше никакъв ефект.
- Явно тази не е подходяща за теб - каза продавача и започна отново да се ровичка из кутиите.
-Ами тази - викна изведнъж той, като подаде друга пръчка на Ародоет и започна да обяснява-Дълга 23,5 сантиметра, еластична, с перо от феникс, направена от дъбово дърво...
Докато той енергично описваше пръчката с най различни думи, които нищо не говореха на детето, то я изпробва, но отново без резултат. Продавачът се замисли и пак започна да рови из кутиите. Измъкна друга пръчка и започна отново да говори приближавайки се към момичето:
- Тази е много добра. Дълга е само 17,7 см., но пък е много мощна. Направена е от абаносово дърво и е със сърцеструна от дракон...
Но изведнъж той млъкна защото беше прекъснат от нещо като светлинен изстрл изскачащ от пръчката, който замалко не го уцели. Той подскочи и бързо дръпна пръчката от ръката на Ародоет.
- Не, не, тази определено не е за теб. Голяма грешка. Рядко ми се случва, но никой не е безгрешен все пак - засмя се търговеца и започна отново да търси подходяща пръчка. Момичнцето което не знаеше какво става се разстрои от случилото се и прегърна майка си с въпроса:
- Мамо, винаги ли става така?
- Не винаги, брат ти например я намери веднага, но не се притеснявай, всеки е различен - зауспокоява го майката.
Продавачът се засмя и започна и той да говори успокоително на детето:
- Майка ти е права, при всеки е различно. Хари Потър например много време търси своята.
- Ами, ако няма пръчка за мен, ако не съм създадена за магьосница и не е създадена пръчка за мен - заекна детето.
- Това е невъзможно мило дете - отговори й продавачът. - За всеки, който притежава и капка магически способности е създадена пръчка и ние ще намерим твоята. Хайде, пробвай тази. Тя е с косъм от еднорог и е много пластична. Доста е дълга 30,5 см., но ти ще пораснеш.
Детето я хвана, нооо... отново нищо. Това се повтори още няколко пъти. Идеше му да се разплаче. Вече бяха пробвали толкова много, а никоя не му пасваше. Тогава продавачът подаде нова пръчка на Ародоет, която много й се хареса. Почувства се някак странно държейки я и когато я размаха красива бяла светлина озари цялата стая. Продавачът се усмихна широко и каза:
- Видя ли? Ето, че я намерихме. Твоята пръчка. Тя е създадена точно и само за теб. Казах ти, че няма от какво да се притесняваш - той я пое от дребните ръчички и започна да я гледа величествено - Даммм. Една от най-хубавите ми пръчки. Дълга 25,5 см., гъвкава, изработена от махагон и с косми от еднорог. Перфектна. А най-важното е, че Годрик Грифиндор е имал същата. Велики неща ще сториш с нея, да знаеш. Чакай сега да ти я опаковам. Готово. Заповядай и да си я ползваш със здраве.
Старецът подаде кутията на вече радостното и усмихнато дете, майката я плати, сбогуваха се и двете излязоха щастливи от магазина с купищата си багаж и се запътиха към дома.
Върнете се в началото Go down
Майли
Ръководителка на дом Хафълпаф
Ръководителка на дом Хафълпаф
Майли


Брой мнения : 101
Join date : 24.02.2009
Age : 28
Местожителство : НяКъДе В мАгИчНиЯт СвЯт

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyВто Фев 24, 2009 12:36 pm

Един Амбър и нейната най-добра приятелка се разхождаха по Диагон-али ... трябвеше да си купи пръчка и влезе в магазинче... магазинерът попита няколко въпроса и тя отговори бързо :
- Колко сантиметра да бъде пръчката?
- 22.5.
- С каква подвишност да бъде?
- Неогъваема.
- Откакъв материал да е направена?
- Абанос
- С каква сърцевина да бъде?
- С косъм от еднорог.
- Хмм...-каза той.- много добър избор, а и тази пръчка не е много известна.Само приляга Албус Дъмбълдор. Надявам се да я харесаш.
-Благодаря
Той я извади , тя направи заклинание и разбраха че пръчката и приляга много добре .


Последната промяна е направена от Амбър Роуз на Чет Мар 05, 2009 12:04 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Синята Перличка
Грифиндорка
Грифиндорка
Синята Перличка


Брой мнения : 14
Join date : 25.02.2009
Age : 28

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyЧет Фев 26, 2009 11:50 am

Хърмаяни влезе в магазинчето. Тя беше предвидила коя оръчка и подхожда и каза на продавачът мерките:
- Направена от асма , в сърцевината си има драконова люспа 13 инча.
- Хмм такава пръчка не се купува често- и влезе в нещо като склад. Оттам извади една кутия която беше цялата в паяжини и тук там някое малко паече- Такава пръчка не съм давал на много хора.
Тя взе пръчката и замина с малко гнус от нея Very Happy
Върнете се в началото Go down
Lime
Зам.директор
Зам.директор
Lime


Брой мнения : 258
Join date : 03.03.2009
Age : 28
Местожителство : Грифиндор,Хогуортс

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСря Мар 04, 2009 9:24 am

Хилари влезе в магазинчето.Тя беше сама.Каза на продавача:
-Искам пръчка 22,5 еластична!Направена от бук и сърцевина от перо на феникс!-каза тя.
Продавача се замисли
-Хм...Не мисля,че тази пръчка е за вас,много мощна е.По мощна и от на Онзи-който-не-бива-да-се-назовава.
Хилари се замисли и каза:
-Все пак..мисля,че ми е точна.Ще се изненадате до къде мога да стигна.
-Както искате.
Той започна да тършува из всички купчини пръчки.След няколко минути той извади мощната пръчка.
-Пробвайте я-рече продавачът.
Хърмаяни я рязмяха.Изведнъж се огря целия магазин.Продавачът остана изумен.
-Това е пръчката!-рече си Хил плати и излезе от магазина.


Последната промяна е направена от Хилари Джеймс Блек на Пон Апр 13, 2009 11:24 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down
http://magicschool-hogwarts.bulgarianforum.net/forum.htm
harrypotter9797
Хафълпафец
Хафълпафец



Брой мнения : 21
Join date : 04.03.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСря Мар 04, 2009 11:51 am

Лавандър влезе в магазинчето.Тя беше сама.Каза на продавача:
-Искам пръчка 22,5 неогъваема!Направена от дъб и сърцевина от перо на феникс!-каза тя.
-Изчакайте секунда моля.
Той започна да тършува из всички купчини пръчки.След няколко минути той извади исканата пръчка.
-Пробвайте я-рече продавачът. Лавандър я рязмяхя и от нея излезе една красива светлина.
-Това е пръчката!-рече си тя плати и излезе от магазина.
Върнете се в началото Go down
Джон Джеимс Джонсън
Учител.
Учител.
Джон Джеимс Джонсън


Брой мнения : 86
Join date : 06.03.2009
Age : 28

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПон Мар 09, 2009 7:21 pm

Джон влезе в магазинчето за пръчки и каза на продавача:
Тогава продавачат зяпна:
- Джонсън младши нали ??? Баща ти се казва Джеимс.Одрал си му кожата.
- Ааа да каза объркано Джон от къде знаете ?
- Баща ти е велик човек момче, още помня пръчката му :28 см. , неогаваема от бодлива зеленика със перо от феникс.
- Та аз щях да искам почети същата пръчка:22.5 см. , неогаваема от бодлива зеленика със перо от феникс.
- Да знам баща ти ме предупреди че ще изкаш тази мощна пръчка и до сега никои не е взимал такава.Изпробваи я за всеки случеи - и продавачът извади една кутия и подаде пръчката от нея на Джон.От нея излязоха искри и Джон почуства че това е неговата пръчка.Тогава плати на продавачът и излезе замислен.


Последната промяна е направена от Джон Джеимс Джонсън на Вто Авг 04, 2009 10:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Бeлlа Swaн
Тhе bеSт vаnпiрe гiрl
Тhе bеSт vаnпiрe гiрl
Бeлlа Swaн


Брой мнения : 82
Join date : 09.03.2009
Age : 28
Местожителство : Хогуортсс :Р

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПон Мар 09, 2009 7:45 pm

Кари влезе в магазинчето за пръчки:
-Добър ден-каза тя
-Добър да е. Какво желаете?
-Пръчка. Гъвкава, 21 см със сърцевина от дракон от върба.
-Ох такава пръчка не се е купувала никога.
-Така ли-каза тя учудено
-Но все пак я пробвайте, че ако не ви става големи проблеми ще имате. По-силна е даже от пръчката на Онзи-който-не-бива-да-се-назовава.
Тя се учуди и взе пръчката. Усети полъх и от пръчката бяха излязли бели балони.
-Точно за вас е.- и подаде кутията
Тя даде парите и излезе за другите покупки.
Върнете се в началото Go down
http://www.miley-is-the-best-forever.dir.bg
Фред Уизли
Рейвънклоуец
Рейвънклоуец
Фред Уизли


Брой мнения : 13
Join date : 13.03.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПет Мар 13, 2009 7:20 pm

Фред влезе в магазина и помоли.
-Искам пръчка 22,5 сантиметра неогаваема от бук със перо от феникс
-Добре
Продавача порастаршува из старите пръчки и я подаде на Фред тои замахна с нея и разбра че е точната пръчка.
Фред плати и си тръгна
Върнете се в началото Go down
pepsss
Перфект
Перфект



Брой мнения : 41
Join date : 29.03.2009
Местожителство : НаВсЯкЪдЕ

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyНед Мар 29, 2009 1:57 pm

Палмаелия влезе и госпожица Уейлс я попита какво пръчка иска.А тя и даде този списък.
А. Колко сантиметра искате да е вашата пръчка?

8. 34


Б. Изберете подвижност на вашата пръчка!

6. гъвкава

В. От какво желаете да е направена вашата пръчка?

2. ясен


Г. С каква сърцевина искате да е вашата пръчка?

3. перо от феникс
Върнете се в началото Go down
Скарлет Грифиндор
Грифиндорка
Грифиндорка
Скарлет Грифиндор


Брой мнения : 40
Join date : 06.04.2009
Местожителство : Лондон

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСря Апр 08, 2009 7:53 am

-Добър ден!-поздрави Скарлет, когато влезе в мага зина.
-Добър ден!-отвърна Оливандър-Нова ученичка в "Хогуартс"?
-Да и...-започна притеснено Грфиндор, но продавачът я прекъсна:
-...искате магическа пръчка.
-Именно. Какво бихте ми препоръчали?-попита ученичкта.
-Тис със сърцеструна от дракон. 22 сантиметра. Пластична.-предожи мъжът. Момичето я хвана, замахна и част от пръчките паднаха на пода.
-Така пробвайте тази-Върба с косъм от вийла. 25 сантиметра. Пластична.
Младата Грифиндор замахна и се случи същото.
-Джел и сърдечна нишка от змей. 23 сантиметра. Извита.
Скарлет замахна със същият ефект.
-Махагон и косъм от еднорог. 30 сантиметра. Еластична.
Този път, когато ученичката замахна, от пръчката изхвръкнаха искри и ръката на момичето се затопли.
-Чудесен избор е направила пръчката ви. Вероятна сте предназначена за велики дела.-усмихна се Оливандър.
-Какво имате в предвид?-недоумяваше Грифиндор.
-Незнаете ли?
-Какво да знам?-попита учудена Скарлет.
-Каква е пръчката на баща ви-отговори мъжът.
-Честно казано не. Незнам-отвърна искрено Грифиндор.
-Добре тогава. Аз ще Ви го кажа. Махагон и перо от феникс. 31 сантиметра. Еластична.
След тези думи Скарлет замръзна на място.
-К-к-как така махагон и косъм от еднорог? При това еластична!-едва изрече тя.
-Да така е и затова очакваме и от вас велики дела-отговори с усмевка Оливандър.
-Блаодаря за пръчката, а и за разясненията-усмихна се Грифиндор.-А колко ще струва пръчката ми?
-Десет галеона госпожице Грифиндор.
Скарлет му подаде порите с усмивка и каза:
-Довиждане! Приятен ден!
-Довиждане! И на вас!-сбогева се с усмивка мъжът.-Между другото пръчката Ви е с малко повече сила и добра в трансфиурациите.
Грифиндор се усмихна и излезе от магазина.


Последната промяна е направена от Скарлет Грифиндор на Нед Фев 07, 2010 9:25 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Лиз Гонт
Грифиндорка
Грифиндорка
Лиз Гонт


Брой мнения : 132
Join date : 09.04.2009
Age : 27
Местожителство : There in Hoguarts :)

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyЧет Апр 09, 2009 3:03 pm

Вратата на магазина се отвори.
-Здравейте каза усмихната Лиз ! Нали тук мога да си купя пръчка ?
-да момичето ми ела тук и сеи избери пръчка . Най добре ми отговори на някой въпроси и аз ще ти дам перфектната за теб пръчка.
А. Колко сантиметра искате да е вашата пръчка?
1. 17, 7

Б. Изберете подвижност на вашата пръчка!
1. неогъваема

В. От какво желаете да е направена вашата пръчка?

9. абанос


Г. С каква сърцевина искате да е вашата пръчка?

4. сърцеструна от дракон... Wink

Ето заповядай .
-Уха много е хубава !!!

Довиждане
довиждане момиченце -каза продавача и затвори вратата след нея .След като отиде в задната стаичка магазинът отново се изпълни с лениво мълчание
Върнете се в началото Go down
cweэt фrytчЭ
Грифиндорка
Грифиндорка
cweэt фrytчЭ


Брой мнения : 32
Join date : 12.04.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПон Апр 13, 2009 10:46 am

Един прекрасен следобед Джесика отиде на Диаго-нали, за да си купи пръчка. Когато влезе в магазина там нямаше никои. Продавача беше седнал на един стол и четеше "Пророчески вести". Щом Джеси му обесни за какво е дошла човекът се усмихна и каза:
- Ще ти дам да пробвашх една пръчка, изчакай момент.
Джесика се усмихна и пое в ръце пръчката, но щом я взе не се почуства силана, а напротив - много слаба.
- Простете господине но не мисля че мога да се предпазвам с толкова слаба пръчка. Много ви моля дайте ми 22,5 сантиментрова и нека е направена от бук, както и ще ви помоля да е със сърцевина от перо на феникс и да е еластична.
Продавачат се уплаши и седна на стола, пребледнял като платно.
- В този свят има само три идентични пръчки, които са направени от Анджелина Блек. - каза разтревожен той.
- Но това е баба ми... - изписка уплашено момичето.
- Да, да... тя каза, че някой ден ще дойдете ти и твоята близначка и иска да ви дам тези пръчки, които толкова време съм пазил за вас. Сигурно се чудиш по какво сам щял да те позная нали?
Момичето само кимна.
- Щях да ви позная по това, че никой от другите фамилии освен Блек няма такова силно желание за сила. Твоят прапрадядо е бил ясновидец, можел е да види бъдещето и е предвидил какво ще се случи. Баба ти единствена знаеше за предсказанието и ми го каза на мен - дума по дума...
- Но защо ви го е казала на вас - учуди се Джеси.
- Защото аз съм ти дядо, дете мое. Когато бяхме млади с баба ти тя направи трите пръчки по заръка на баща си. Щом ги направи на вратата почука магъосник, който не пожела да си каже името - само обясни, че идва да вземе една от трите идентични пръчки. Баба ти обаче чеше доста опартичава едно време - не пожела да даде пръчката на магъосника. Той обаче не се отказа. Минаха години този магъосник отново дойде но този път под името Волдемор. Тя пак не пожела да му даде пръчката, затова сега тя е мъртва. Аз я обичах много, затова взех пръчките и избягах, за да може никой да не разбере за съществуването им. Но ето, че дойде момента да се върна и да ви дам пръчките, за да може да промените историята...
- Но.. но.. аз не знех... никой не ми е казвал.... ние със сестра ми си мислехме, че си умрял... не сме те виждали даже и на снимка..
Джеси остана с отворена уста, взе пръчката, целуна дядо си по бузата и му каза, че през лятната ваканция ще го очакват с отворени обятия. Дядо й се усмихна и каза:
- Края на историята ще го чуеш, заедно със твоето семейство, а се върви да довършиш своите покупки. ДОВИЖДАНЕ!
Момичето се усмихна и си тръгна с нова пръчка и щаслива, че има дядо, който се е завърнал. Джеси с нетърпение чкаше да види сестра си, за да й разкаже за случилото се, но изведнъж се сете, че е забравила мантията си в магазина. Върна се но там вече нямяше нищо освен едно писмо. Момичето го отвори и прочете:
Знаех, че ще се върнеш - забрави мантията, която сега е в "Продънения котел", където сте отседнали. Аз не работя тук - исках само да видя своите внучки, но ето, че видях само теб. Искам щом се върнеш при сестра си да и кажеш, че много ви обичам и лятото ще дойда у вас, за да ви разкажа края на историята.
ПС: Ето ви снимка, нали каза, че досега не сте ме виждали Smile

От плика изпадна и снимката на дядото на Джеси, тя се дасмя и си тръгна.
Върнете се в началото Go down
alice_cullen
Грифиндорка
Грифиндорка
alice_cullen


Брой мнения : 60
Join date : 15.04.2009
Age : 27

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСря Апр 15, 2009 4:41 pm

Вратата на магазина се отвори.
-Здравейте каза усмихната Eма ! Нали тук мога да си купя пръчка ?
-Да ела тук и си избери пръчка . Най добре ми отговори на някой въпроси и аз ще ти дам перфектната за теб пръчка.
А. Колко сантиметра искате да е вашата пръчка?
1. 28 см

Б. Изберете подвижност на вашата пръчка!
1. гъвкава и пъргава
В. От какво желаете да е направена вашата пръчка?

9. бодлива зеленика


Г. С каква сърцевина искате да е вашата пръчка?

4. фениксово перо

Ето заповядай .
-Благодаря!Много е хубава !!!
Върнете се в началото Go down
http://magicschool-fans.forumotion.com/forum.htm
tropic fruit
Хафълпафка
Хафълпафка
tropic fruit


Брой мнения : 20
Join date : 02.05.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСъб Май 02, 2009 1:21 pm

Вани влезе в магазинчето.Това й беше първи път на тази уличка и й се стори много интересно.Точно зад всички магически пръчки изведнъж се появи прозавачът:
-Здравей момиченце намисли ли си каква пръчка да си купиш.
-Да разбира се.Може да съм човек с нечиста кръв но много четох през ваканцията и съм си намислила точно коя пръчка да си купя.
-Давай тогава да видим.
-ахам.Искам пръчка 25, 5 см.,неогъваема,палисандрово дърво и с сърцевина от косъм от вийла.
-Хмм...внимавай тази пръчка не е продавана никога заради голямата мощ.Но все пак...щом си сигурна да видим.
Той потърси пръчката и я подаде плахо на момиченцето.Тя размаха пръчката изведнъж целия магазин се огря и момичето леко се вдигна във въздуха с нея.
-Нямам думи.Явно ти приляга точно по план.
-Момичето плати 10 галеона за нея и си тръгна.
Върнете се в началото Go down
marinchety66646
Рейвънклоука
Рейвънклоука
marinchety66646


Брой мнения : 19
Join date : 28.07.2009
Age : 31
Местожителство : Bulgaria

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyЧет Юли 30, 2009 6:46 pm

А. Колко сантиметра искате да е вашата пръчка?
---6. 27, 5
Б. Изберете подвижност на вашата пръчка!
---1. неогъваема
В. От какво желаете да е направена вашата пръчка?
---6. махагон
Г. С каква сърцевина искате да е вашата пръчка?
---3. перо от феникс
Върнете се в началото Go down
James Potter
Грифиндорец
Грифиндорец



Брой мнения : 13
Join date : 02.09.2009

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyСъб Сеп 05, 2009 3:11 pm

Джеймс влезе в магазина на Оливандър на ул. Диагон-али и поздрави продавача. Тогава Оливандър попита:
-Колко дълга да е пръчката ?
-27,5 см
-Колко подвижна да е ?
-Искам да е пластична.
-От какъв материал да е направена ?
-Ако може да е от дъб.
-С каква сърцевина да е пръчката ?
-С сърцеструна от дракон.
-Отличен избор!- каза той извади пръчката и я подаде на Джеймс. Той направи заклинанието Авис и разбра, че това е пръчката за него.
Върнете се в началото Go down
Harry_ Potter ~ fan
Рейвънклоука
Рейвънклоука
Harry_ Potter ~ fan


Брой мнения : 18
Join date : 20.10.2009
Age : 27

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyВто Окт 20, 2009 8:18 pm

Джини отскочи до магазинчето за магически пръчки на Оливандър, докато майка и плащаше учебниците.
Пръчката, която господин Оливандър и препоръча беше дълга 21 см, неогъваема. Беше направена от абанос. Сърцевината и беше от косъм на еднорог.
Първокурсничката замахна няколко пъти с пръчката, за да се увери, че е подходяща за нея. Тя я хареса и извика майка си да я плати.
Върнете се в началото Go down
Хелман
Грифиндорец
Грифиндорец
Хелман


Брой мнения : 7
Join date : 07.02.2010

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyНед Фев 07, 2010 10:40 pm

Една дървена кафява врата скръцна и Хелман влезе през нея , явно бе дошъл да посети магазина за вълшебни пръчки за да се потготви за предстоящата година , незнаеше какво точно му трябва , но в ръката си държеше списък , празен списък и перо , беше намислил освен да си купи пръчка и да поразпита наоколу какво още ще му е нужно , придвижи се напред взирайки се в стените и тавана на магазина , които меко казано бяха в плачевно състояние , забеляза продъвача , който беше явно разсеян и задълбочен в четенето на магиоснически вести, но в този момент на Хелман просто му се стори , че той не спи а чете , след околу четири - пет минути вече беше решил да отиде и да го побутне за да рзабере някой неща , плахо се приближи до тезгяха и забеляза малко златисто звънче което чакаше да бъде натиснато и той не се поколеба дори за миг и го одари два трипъти , излезе доста силен звук имайки предвид размерите му , и явно продавача бе заспал наистина , защото видимо се стресна , и сваляйки бавно вестника от очитеши заговори на Хелман:
- Момче какво точно търсиш тук............- Стряскането му продължи защото когато свали вестника очите му се озоваха право в тези на Хелман ......, който се навел над тезгяха..
-Аз , дошъл съм за пръчка , първо курсник съм и съм малко объркан тъй като незнам какво ми трябва- Каза Хелман със завидно спокоен и равен глас, продъвача се поуспокои и каза:
-Ела ще те заведа при каталога с пръчките - и двамата отидоха навътре в магазина , Гледката която се разкри пред Хелман беше преевъзхода , навсеки равт имаше пръчки , много и разнообразни , двамата спряха до едно огромно тъбло в което бяха написани различни характеристики:
-Ето избери си от тък , и избирай мъдро изборът е за цял живот - след тези думи продавача се върна обратно а Хелман остана сам пред тъблото , и след известно време се върна при продъвача даде му списък с изискванията , които си беше избрал от тъблото и каза:
-Ето това ще желая , колко ще струва-Каза Хелман прибутвайки му списъка и чакайки отговор

1.30, 5
2. неогъваема
3. палисандрово дърво
4. сърцеструна от дракон
...
Върнете се в началото Go down
Amarille
Слидеринка;Учителка по Куидич
Слидеринка;Учителка по Куидич
Amarille


Брой мнения : 95
Join date : 22.06.2010
Age : 29
Местожителство : Замъка Хогуортс

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyВто Юни 29, 2010 9:57 am

Амарил тихо влезе в малкото задушно магазинче за магически пръчки и още щом я видя разбра,че това е нейнатга пръчка.Дъб,гъвкава,двадесет и пет и половина сантиметра с перо от феникс в средата.Каза на г-н Оливандър и той я опакова.Момичето плати 10 галеона,излезе от магазина и затанцува по Диагон-али.Вече привършваше с покупките.
Върнете се в началото Go down
Maggie
Грифиндорка
Грифиндорка
Maggie


Брой мнения : 28
Join date : 01.07.2010
Age : 27
Местожителство : Варна

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПон Юли 05, 2010 8:36 pm

Индиана плахо пристъпи в магазинчето за магически пръчки и огледа множеството рафтове с пъстроцветни кутии по тях.
-Здравейте,млада госпожице,мога ли да ви помогна! - чу се един тих и спокоен глас от дъното на помещението.
-Амии..аз бих искала да си набавя магическа пръчка. - каза Индиана и огледа продавача. Това беше мъж с прошарена коса и поразително сини очи, които изпитателно я оглеждаха. Тя отмести поглед и насочи вниманието си към облеклото на продавача. Той бе отгоре до долу покрит с прах и паяжини, целият бе запотен и изглеждаше сякаш току що е прекопал някоя нива.
-А,това ли - усмихна се мъжът и сведе очи към престилката си - Всъщност тъкмо почиствах хранилището, но...мисля, че ще мога да отделя малко време на дамата, която явно се нуждае от пръчка.Е, кажете, госпожице, имате ли предпочитания към парчето дърво, което скоро ще се превърне в най-добрия ви и верен приятел.
Индиана следеше движенията на продавача, които издаваха леката му превъзбуденост. Тя се появяваше всеки път, щом трябваше да продаде, магическа пръчка.
-Вижте - започна неуверено Индиана - аз не разбирам много от пръчки, така че се надявах Вие да ми помогнете в избора. - все така плахо промълви момичето.
-О, но разбира се, че ще ви помогна, госпожице...
-Индиана, Индиана Евънс-Сайръс - съобщи девойката, която особено се гордееше с произхода си.
-Е, госпожице Индиана, надявам се сте разбрали, че съм тук именно, за да помагам на младите магьосници да намерят най-подходящата за тях пръчка. От мен да знаете, че пръчката сама избира магьосника, да, да. Не е било случай, в който вълшебник да постигне добри резултати с пръчка, която не е подходяща за него. Така, че нека сега преди да направите първата си истинска магия с пръчка да направим нужните измервания.
Продавачът взе от близката масичка обикновен на вид шивашки метър и започна да измерва. Първо измери разстоянието от челото до върха на обувките, след това от лакътя до китката, от коляното до врата, а най-накрая измери и широчината на педята на ръката.
-Мисля, че приключихме, госпожице Индиана. Нека сега направим няколко проби. - каза суетейки се наоколо мъжът. - Какво ще кажете за тази- 23,5 см, гъвкава, от палисандрово дърво и с косъм от опашката на еднорог. Хайде вземете я и я поразмахайте.
Момичето пое пръчката и замахна лекичко с нея. От крайчето и се посипаха златисти искри. Индиана учудено се вгледа в пръчката и под зоркия поглед на мъжа я размаха отново. Този път се появи цял фонтан от блестукащи звезди и продавачът решително обяви пръчката за чудесна.
-Да,и аз мисля, че ще ми подхожда идеално - със светещи очи възкликна Индиана - но май вече е време да тръгвам.
-О,да нека не ви задържам повече, госпожице Индиана. Радвам се, че успях да помогна. Ползвайте пръчката си със здраве и помнете - добрите пръчки като тази, са създадени за добри магии, а добрите магьосници, са създадени, за да правят само добро с пръчките си. Дано тази пръчка наистина се превърне във ваш добър приятел, защото макар на вид само парче дърво, това дърво може да ви спаси и в най-критичната ситуация, е, стига само да знаете как да го използвате. На добър час, госпожице Индиана и може някой ден да се срещнем отново!
-Довиждане, господине,благодаря Ви!
Индиана развълнувана излезе от малкото магазинче и пое нагоре по Диагон-Али, за да купи другите и необходими принадлежности. Но определено случката в магазина за магически пръчки и срещата и с продавача бе най-интересната от целия ден.

Върнете се в началото Go down
lili.1999




Брой мнения : 11
Join date : 26.07.2010

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyПон Юли 26, 2010 10:30 am

A-25,5
Б-неугаваема
В-от палисандрово дърво
Г-сърцевина от дракон


Върнете се в началото Go down
Dulbi

Dulbi


Брой мнения : 21
Join date : 23.11.2010
Age : 25
Местожителство : in your eye

Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка EmptyВто Ное 23, 2010 9:45 am

Дълби влезна тихо в магазина и подаде идно листче на продовача: A8Б1В6Г4. Взе пръчката и излезе.
Върнете се в началото Go down
http://vicomaniq.bulgarianforum.net/forum.htm
Sponsored content





Магическа пръчка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магическа пръчка   Магическа пръчка Empty

Върнете се в началото Go down
 
Магическа пръчка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts :: Извън училището :: Диагон-али-
Идете на: